Od czasów koronacji Wilhelma Zdobywcy w 1066 Opactwo stało się narodowym kościołem koronacyjnym. Jest również miejscem pochówku i pamięci o wielu historycznych, znanych osobistościach z ostatniego tysiąclecia brytyjskiej historii.

Od wieków odwiedzane jest przez miliony pielgrzymów, a dzisiaj Ty stajesz się częścią tej wielkiej tradycji. 

Tradycja modlitwy

Opactwo jest przede wszystkim czynnym kościołem - miejscem kultu dla chrześcijan. Co godzinę, chociażby na minutę zatrzymujemy się na modlitwę. Zapraszamy, aby do nas dołączyć, można również wybrać chwilę refleksji w ciszy.

Zapraszamy wszystkich na codzienne nabożeństwa, a ksiądz lub kapelan są zawsze gotowi do prywatnej rozmowy.

Tradycja gościnności

Opactwo powstało w 960 roku jako zakon benedyktyński. Benedyktyni, znani są nie tylko z pobożności, ale również z gościnności dla wszystkich przybyszów. Jesteś bardzo mile widzianym gościem w Opactwie i mamy nadzieje, że spodobają Ci się niezwykłe widoki i dźwięki tej wspaniałej budowli. 

Tradycja ofiary

Opactwo Westminster utrzymuje się całkowicie ze środków własnych. Nie otrzymuje żadnego wsparcia finansowego od państwa, królowej ani kościoła anglikańskiego.

Utrzymujemy się w znacznym stopniu z opłat za wstęp od zwiedzających i ofiar składanych na codzienne utrzymanie Opactwa i konserwację tej zabytkowej budowli. Wspierając nas dzisiaj dołączasz do grona milionów, którzy chcą chronić dziedzictwo Opactwa.

© 2018 The Dean and Chapter of Westminster

Website design - Design by Structure